Helidoktor annab nõu

• Veebipleieri helijoon liigub, kuid heli kostab halvasti (arvuti üldised helitõrked).

* Heli puudub või on liiga vaikne:

— Ehk on arvutil / tahvlil / nutitelefonil helitugevus keeratud maha? Kui on Windows-arvuti, siis klõpsan kõlarikesel paremal all nurgas. Vajadusel eemaldan punase vaigistus-märgikese.

** Kostab segav krõbin. – Vaatan üle kõlarid või kõrvaklapid:

— Kas krõbin muutub, kui kallutan küljelt-küljele ühenduspistikuid? Või kui liigutan juhtmeid murdekohast? (Teen neid toiminguid õrnalt, ühe koha kaupa.) Kui helidefekt korraks kahaneb või kasvab, säilitades oma iseloomu, siis on tõrge ilmselt seal.

— Kas krõbin tekib ajal, mil keeran kõlari nuppe? Vahel aitab, kui nuppe kordi edasi-tagasi keerata (lülitan kõlari enne välja).

— Juhiseid leiab ka järgnevalt lehelt: heli tõrked Windowsis. Mõeldud Windows-arvutile, kuid helitarvikute osa kehtib mujalgi. Vajadusel kasutan Google’i tõlget.

•  Helifailidega leht laeb kaua, veebipleieri ilmumine viibib.

— Vahetan veebilehitsejat.

— Võin kirjutada stuudio ‘Ilmatarile’: ka veebikoodi võib olla tekkinud vigu. Kerin seda lehte alla (või siis liigun lehele ‘Kirjakast’). Kirjad eemaldatakse hiljem.)


Comments

Helidoktor — 2 kommentaari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

10 − six =

Midripai tänu!

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>