😟 ‘Klõpsan veebipleieri noolekesel ja ootan veidi, kuid heli pole ikka’ – helijoon ei hakanud liikuma / nooleke ei muutnud kuju; või siis
veebipleieri asemel on tühi taust / punane ristike, või puzzle tükk, mis ka sellele klõpsates püsib:

— Vahetan lehte: ‘…kuulata ühekaupa’ ⇔ ‘…kuulata järjest’. Kui ei aidanud, siis:
— Avan lehe teises veebisirvikus (Mozilla Firefox või Chrome/Chromium).
— Veendun, et veebilehitsejad on uuendatud (sirvikud, mis kaua uuendamata, võivad jääda heli mängimisega hätta). Uuendan Firefoxi. Uuendan Chrome’i.

😟 Arvuti laeb lehte väga kaua. / Heli kostab hästi, kuid siis katkeb ja helijoon peatub:

— Aeglasema interneti puhul võib olla vajalik veebipleierile puhverdamiseks mõned sekundid lisa-aega anda.
— Vanema arvuti puhul sulgen töö kergendamiseks üleliigsed aknad, samuti lasen sel pärast käivitumist ‘üles soojeneda’. Vanemal raalil toimib võrreldes Chrome’iga paremini sirvik Mozilla Firefox.

😟 Veebipleieri helijoon liigub, kuid heli kostab halvasti (arvuti üldised helitõrked).

* Heli puudub või on liiga vaikne:

— Ehk on arvutil/tahvlil helitugevus keeratud maha? Kui on Windows-arvuti, siis klõpsan kõlarikesel paremal all nurgas. Vajadusel eemaldan punase vaigistus-märgikese.
Juhiseid leiab ka: heli tõrked Windowsis (Eeskätt Windows-arvutile, kuid helitarvikute osa kehtib mujalgi. Vajadusel kasutan Google’i tõlget.).

** Kostab segav krõbin. – Vaatan üle kõlarid/kõrvaklapid:

— Kas krõbin muutub, kui kallutan küljelt-küljele ühenduspistikuid? Või kui liigutan juhtmeid murdekohast? (Teen neid toiminguid õrnalt, ühe koha kaupa.) Kui helidefekt korraks kahaneb või kasvab, säilitades oma iseloomu, siis on tõrge ilmselt seal.

— Kas krõbin tekib ajal, mil keeran kõlari nuppe? Vahel aitab, kui nuppe kordi edasi-tagasi keerata (lülitan kõlari enne välja).

— Kui eelnevast polnud abi, võiks kaaluda audiokoodekite ja/või helidraiverite uuendamist. Kui ise ei oska, palun seda teha neis asjus osavamal.

.

.

.